WAŻNE INFORMACJE

CO ZABRAĆ NA OBÓZ

DOKUMENTY

Warunkiem uczestnictwa w obozie jest posiadanie podpisanych dokumentów:

Obozowe dokumenty możesz ściagnąć z naszej strony i otrzymasz je również w obozowym newsleterze.

SPRZĘT SPORTOWY

wszystkie te rzeczy mamy również udostępnione w wakeparku, dodatkowo mamy deski testowe od naszych partnerów
gdyby jednak chcieli Państwo zakupić sprzęt wakeboardowy, zapraszamy do naszego sklepu http://sklep.youcanwake.com

ODZIEŻ

 • obuwie – 2 pary, najlepiej z cholewką zakrywającą kostkę
 • dużą ilość t-shirt’ów
 • kurtkę przeciwdeszczową
 • czapkę z daszkiem
 • długie spodnie
 • krótkie spodenki
 • bluzy
 • bieliznę, skarpetki
 • pidżamę
 • kąpielówki
 • czepek na basen
 • klapki

ŚRODKI HIBIENY OSOBISTEJ

 • ręcznik
 • płyn do kąpieli
 • szampon
 • pasta do zębów
 • szczotka do zębów
 • szczotka do włosów
 • krem z filtrem
 • pomadka do ust

PIENIĄDZE

 • kieszonkowe na drobne wydatki
 • 700zł karnet wakepark
 • 50 pln, kaucja zwrotna na ewentualne zniszczenia w domkach (pobierana w dniu przyjazdu, a oddawana ostatniego dnia obozu)
Ważne informacje

OPIEKA MEDYCZNA

Podczas wszystkich aktywności zarówno na skateparku jak i poza nim nad bezpieczeństwem naszych uczestników całodobowo czuwa pielęgniarka. W okolicy ośrodka znajduję się przychodnia oraz szpital.

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo na naszych obozach to absolutny priorytet. W ciągu całej doby – od momentu przyjazdu, aż po powrót do domu czuwamy nad bezpieczeństwem naszych uczestników. Zajęcia na obiektach, jak i wszelkie wyjścia poza teren obozu, odbywają się pod okiem wykwalifikowanych trenerów i wychowawców, pod nadzorem kierownika i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Należy jednak być świadomym, że jazda na wakeboardzie to sport ekstremalny, który niesie ze sobą ryzyko kontuzji.

UBEZPIECZENIE

Każdy uczestnik obozu posiada ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW do kwoty 10.000pln

WYŻYWIENIE

Na terenie obozu znajduje się stołówka z kuchnią, w której przygotowane są 3 pełnowartościowe posiłki: śniadanie, obiad i kolacja. Jedzenie ma charakter domowy, jest smacznie i zróżnicowanie. Istnieje możliwość skorzystania z menu wegetariańskiego.

Przykładowe dzienne menu:

śniadanie: mleko, płatki kukurydziane, jajecznica, pieczywo, wędliny, parówki, twaróg ze śmietaną i szczypiorkiem, pomidory, ogórki, herbata/kakao
obiad: zupa pomidorowa, młode ziemniaki, pieczone udko z kurczaka / pieczone bakłażany, surówka z marchwi, kompot
kolacja: kiełbaski na gorąco / naleśniki z dżemem i bitą śmietaną, ser żółty, pomidory, ogórki, herbata/kakao

PODZIAŁ NA GRUPY

Nasze obozy stworzone są dla dzieci w różnym wieku . Począwszy od tych najmłodszych, dla których jest to pierwszy samodzielny wyjazd a skończywszy na młodzieży pełnoletniej . Z uwagi na na tak dużą rozpiętość wiekową konieczny jest podział na grupy i dostosowanie programu. Także zakwaterowanie odbywa się z uwzględnieniem wieku uczestników tak by każdy czuł się komfortowo.

Zdajemy sobie sprawę, iż młodsze dzieci wymagają zdecydowanie więcej uwagi i troski opiekunów – sami jesteśmy rodzicami 😉

8-14 lat

Najmłodsza grupa to osoby, które dopiero wchodzą w wakeboard. Nie koniecznie mają już wystarczającą ilość siły do pływania ale chęciami można by obdarować pewnie kilku dorosłych. W dużej mierze to dla nich powstał zamysł obozu jako że w nich drzemie olbrzymi potencjał tej dyscypliny. Wykwalifikowana kadra pomoże im znaleźć jeszcze większą „zajawkę” płynącą z pływania i utorować w odpowiednim kierunku.

Jednak zdajemy sobie sprawę że nie każdy w tym wieku jest przygotowany na tak dużą dawkę wake’a dlatego też mamy dla nich zajęcia alternatywne. Pamiętać również należy że wakeboard to pewien hart ducha, który kształtuje osobowość młodego człowieka a wśród rówieśników nawiązują się przyjaźnie, które trwają latami. Łączy je nie tylko pasja ale wspomnienia wspaniałej przygody przeżytej na obozie.

To wakeboarderzy wymagający szczególnej uwagi i troski. Dbamy o to, by ich trening przebiegał z zachowaniem maximum bezpieczeństwa. Zdajemy sobie sprawę, że jest to często ich pierwszy wyjazd bez rodziców, ale obecność rówieśników i moc atrakcji po części rekompensuję ich brak.

15-18 lat

Grupa 15 – 18 lat to prawie dorośli ludzie dlatego traktujemy ich z dużą dozą zaufania. Niemniej jednak tak jak wszyscy muszą stosować się do Wake Campowych zasad kultury, w których podstawą jest:
picie alkoholu = usunięcie z obozu
palenie papierosów = usunięcie z obozu
każde przekleństwo = 10 pompek
na obozie nie ma równych i równiejszych

W tej grupie szczególnie liczy się praca z trenerami, którzy motywują do przekraczania własnych granic i odkrywania nowych oblicz wakeboardu. Natomiast odwiedziny proteamów sprawiają że młodzi ludzie mają szansę podpatrzeć swoich idoli, których do tej pory mieli okazję oglądać tylko na filmach.

Dudes (18 lat i więcej)

Dziewczyny

Na każdym turnusie zbiera się grupa dziewczyn, dla których w ciągu całego obozu przygotowanych jest wiele atrakcji, takich jak konkursy, zawody i warsztaty. Program szkoleniowy ma w ich przypadku charakter nieco bardziej indywidualny.

Program szkoleniowy ma w ich przypadku charakter nieco bardziej indywidualny. Dziewczyny świetnie sobie radzą na obozie, a jak pokazują przypadki, w postępach mogą zawstydzić nie jednego chłopaka. Mamy nadzieję że z każdym rokiem będzie pojawiało się ich u nas coraz więcej.

TRANSPORT

INFORMACJE O MIEJSCU I DOKŁADNEJ GODZINIE WYJAZDU ZOSTANĄ WYSŁANE MAILOWO 7 DNI PRZED ROZPOCZĘCIEM OBOZU
INFORMACJE O MIEJSCU I GODZINIE WYJAZDU

Dojazd Własny

PROSIMY O PRZYJAZD W WYZNACZONYCH GODZINACH

Przy zapisie na daną trasę mniejszej ilości niż 5 osób, organizator może zmienić rodzaj transportu.

ORGANIZATOR OŚWIADCZA, ŻE SPÓŹNIENIE SIĘ NA ODJAZD AUTOKARU SPOWODUJE ZWOLNIENIE ORGANIZATORA Z OBOWIĄZKU ZABRANIA DANEJ OSOBY NA WYJAZD.

Organizator dołoży wszelkich starań, aby autokary kursowały zgodnie z planem, ale z różnych przyczyn (czynniki atmosferyczne i drogowe) nie może tego zagwarantować. W przypadku awarii autokaru możliwie jak najszybciej organizowany jest transport zastępczy.

Organizator zobowiązuje wszystkich korzystających z transportu autokarowego do stawienia się na miejscu zbiórki najlepiej 30min przed odjazdem (w celu sprawdzenia wszelkich dokumentow).
Maxymalnie 15min po terminie zbiórki kierowca ma obowiązek ruszyc nie czekając na spóźnialskich, dlatego bardzo prosimy o dotarcie z zapasem czasu
(przewidziec korki i inne utrudnienia w dotarciu na miejsce)

Ze względu na ograniczoną pojemność luków bagażowych każdy uczestnik przejazdu ma prawo do bezpłatnego przewozu następującej ilości bagażu:
– podręcznego – jedna sztuka do 5 kg/osobę,
– zasadniczego – jedna sztuka do 20 kg/osobę w wymiarach nie przekraczających zwyczajowych norm (80 x 60 x 30 cm).

Zaleca się bagaż miękki lub plecaki ze stelażem wewnętrznym. Bagaż przekraczający powyższy limit może być przewieziony, gdy pozwala na to miejsce w luku bagażowym

W przypadku pozostawienia rzeczy w autokarze, prosimy o natychmiastowe
zgłoszenie tego faktu przedstawicielowi organizatora.